خانه / دانلود رایگان اکسل / انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل به شیت گزارش

انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل به شیت گزارش

انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل به شیت گزارش

 

در آموزش های قبلی که در بخش دانلود رایگان اکسل داشته ایم ، توضیح داده ایم که چگونه می توان انتقال داده های چندین شیت در یک شیت اکسل و همچنین انتقال داده های چندین فایل اکسل در داخل یک فایل اکسل را می توان انجام داد.حال در این آموزش قصد داریم انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل را براساس شرطی که در نظر گرفته می شود ، انتقال و در شیت گزارش استخراج کنیم.

 

فرض کنید ۴ شیت به صورت زیر داریم که قرار هست داده های شیت های اول و دوم و سوم را براساس شرطی که در نظر می گیریم ، استخراج و در شیت گزارش نمایش بدهیم:

 

انتقال داده های چندین شیت در یک شیت اکسل

 

همان طور که در شیت ها مشاهده می کنید ، اطلاعات کالاها و مشخصات آنها ذکر شده است. در داخل این اطلاعات ، ستونی داریم به نام ستون “وضعیت خرید” ، که عدد یا شاخصی در آن ثبت شده است. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید وضعیت خریدها هر کدام بنا به عددی که در داخل آنها قرار دارد ، رنگی به خود گرفته اند که این عملیات را می توانید براساس کاندیشنال فرمتینگ پیاده سازی نمایید.

 

انتقال داده های چندین شیت در یک شیت اکسل

 

جهت انجام  انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل ، شرط خود را در نظر می گیریم. می خواهیم فقط سطرهایی از هر شیت را به شیت گزارش منتقل کنیم که “وضعیت خرید” آن عدد “صفر”  باشد.یعنی سطرهایی که ستون “وضعیت خرید” آن ، رنگ قرمز هست ، را به شیت گزارش منتقل می کنیم. برای شیت دوم و سوم نیز این کار را انجام می دهیم.

 

جهت مشاهده کامل آموزش  انتقال داده های چندین شیت با تعیین شرط در اکسل و شیوه کدنویسی آن ، ویدئو زیر را مشاهده نمایید:

 

 

 

همچنین اگر این آموزش برای شما مفید بوده ، توصیه می کنیم برای آن که بتوانید ماکرونویسی و کدنویسی در اکسل را از پایه و به صورت اصولی یاد بگیرید و دارای درک بالایی از شیوه اصولی کدنویسی در اکسل داشته باشید ، آموزش های زیر را مشاهده نمایید:

 

Basic Programming VBA Excel

 

آموزش فرم ورود اطلاعات در VBA اکسل

 
 
ایجاد فاکتور فروشگاه در اکسل
 

۴ دیدگاه

  1. سلام ، بسیار عالی و کاربردی

  2. چرا سورس وجود نداره
    من کدهام خطا میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *