خانه / دانلود رایگان اکسل / آموزش Option Button ها در اکسل و طراحی فرم نظرسنجی

آموزش Option Button ها در اکسل و طراحی فرم نظرسنجی

آموزش Option Button ها در اکسل و طراحی فرم نظرسنجی

 

نکته: ویدئو کامل این آموزش را می توانید در پایین همین صفحه مشاهده نمایید.

 

در این آموزش قصد داریم با شیوه کار Option Button ها در اکسل آشنا و و با استفاده از آنها و ویژگی هایی که دارند ، یک فرم نظرسنجی را پیاده سازی نماییم. Option Button ها در اکسل کنترل هایی هستند که در بخش Developer وجود دارند و کاربرد آنها بسیار شبیه به چکباکس ها در اکسل می باشد با این تفاوت که اگر تعداد Option Button ها در اکسل بیش از یکی باشد تنها می توان یکی از آنها را انتخاب نمود.

 

برخلاف چکباکس ها که می توان به طور مجزا هر کدام را تیک زد و انتخاب کرد اما در مورد کنترل آپشن ها این مورد صدق نمی کند.کاربرد Option Button ها در اکسل بیشتر زمانی است که می خواهیم بین چند مورد ، یکی را انتخاب و بر گزینیم. فرضا برای فیلد مجرد و متاهل ، چپ دست یا راست دست ، … و در کل برای مواردی که حتما خروجی یک حالته است و یکی از گزینه ها به عنوان خروجی در نظر گرفته می شود.

 

حال فرض کنید قصد داریم از تعداد زیادی Option Button ها در اکسل استفاده کنیم و نیازمند این هستیم که از بین هر تعداد آنها ، یک گزینه انتخاب شود. در چنین مواردی که قطعا در فرم نظرسنجی که قصد داریم آن را پیاده سازی کنیم نیز وجود دارد ، باید تعداد مورد نظر از آنها را در ابزار Group Box قرار دهیم و حال از گروه آپشن ها می توان ، یک مورد را انتخاب نمود.

 

در این آموزش می خواهیم فرم نظرسنجی به شکل زیر را طراحی و سپس داده ها را در شیت دیگر ثبت کنیم. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید افراد باید نام ، تاریخ خود را ثبت کنند و سپس از گروه های Option Button ها در اکسل ، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند و سپس دکمه “ثبت فرم نظرسنجی” را می زنند و اطلاعات در شیت دیگر ثبت می شود.

 

Option Button ها در اکسل

 

از هر کدام از شاخص هایی که جهت نظرسنجی در نظر گرفته شده است و برای آن ها گروهی از Option Button ها در اکسل تعبیه شده ، میانگینی از نمرات آنها گرفته می شود و در نهایت از داده های میانگین ، نموداری رسم می شود تا خروجی نظرسنجی به صورت بصری مشاهده شود.

 

Option Button ها در اکسل

 

Option Button ها در اکسل

 

ویدئوی کامل آموزش Option Button ها در اکسل و نکات آنها را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

 

 

همچنین می توانید پروژه طراحی فرم نظرسنجی در اکسل به صورت داینامیک با گزارشات کامل و نمودارها را در زیر مشاهده نمایید. آموزشی که در آن فرم نظرسنجی به صورت اتومات ساخته و طراحی می شود و گزارشات کامل تحلیلی از نظرسنجی ایجاد می کنیم.

 

طراحی فرم نظرسنجی در اکسل

 

 

 

اگر این آموزش برای شما مفید بوده ، می توانید از آموزش ویدئویی آموزش ساخت تکست باکس جستجو در اکسل با قابلیت تشخیص خودکار نیز دیدن نمایید:

 

تکست باکس جستجو در اکسل